Jak vymalovat kuchyň?

Svou kuchyň si samozřejmě vymalujte, jak je vám libo. Ale dříve, než se do toho pustíte si přečtěte naše tipy. Možná, že vám přijdou vhod.

Víte, že barva v kuchyni ovlivní nejen vaši náladu, ale také pořádně zahýbá s vašimi chuťovými pohárky? Bude vaší kuchyni slušet bílá, limetkově zelená, tyrkysová nebo červená barva? Nebo nakonec půjdete do tapety?

Bílé stěny v kuchyni zanechávají prostor pro barevné doplňky

Že bílá barva v kuchyni je výsledkem absence nápadu? Ne, je to rafinovanost. Bílé stěny v kuchyni budou působit svěžím a čistým dojmem. Místnost opticky zvětší.

Ale hlavně udělají prostor na to, aby se v kuchyni mohly zabydlet barevné sady nádobí. Ty jsou velice trendy a kuchyni zcela propůjčují hravý design.

Pokud si však přece jenom myslíte, že je bílá barva pro stěny v kuchyni poněkud nudnou volbou, zaměřte se na optimistickou zelenou.

Limetkově zelená kuchyň pro optimisty

Zelená barva je barvou přátelství, optimismu a dobrých vztahů s lidmi. Je velice pozitivní a má nabuzující účinek. Zelená barva představuje život a prosperitu. Není divu, že je často vybírána i pro výmalbu stěn v kuchyni. V ní je optimismus obzvlášť zapotřebí. Třeba tehdy, když celý večer sušíte maso v troubě a manžel-workoholik nikde.

A protože klasicky zelená by na stěnách nemusela vypadat dvakrát nejlépe, jsou pro moderní bydlení lepší její další odstíny. Velmi oblíbená je například limetkově zelená barva, která na stěnách v kuchyni působí přímo famózně.

K této barvě není problém doladit kuchyňské nádobí - ať už si zvolíte zelenou sadu nádobí nebo se spolehnete na univerzální barvu granitového či ocelového nádobí.

Červené stěny v kuchyni podpoří chuť k jídlu

Červená je barva energie, života a krve. Působí nabuzujícím dojmem, je velmi temperamentní a podněcuje v nás hluboké emoce. V kuchyni má jednoznačný trávící efekt. Lépe řečeno podporuje chuť k jídlu. Ale pozor, ať to s ní nepřeženete. Ideální je kombinace červené s jinou neutrální barvou.

A když už je řeč o červené - víte, že si do kuchyně můžete pořídit i červené sady hrnců? Vaření v nich je jedna vášeň.

Tyrkysová kuchyně jako oáza klidu a míru

Pokud jste se někdy dostali k výběrové paletce barev pro malování, tak víte, že o barevné variace není nouze. Proto si můžete pro výmalbu stěn v kuchyni zvolit i tyrkysovou barvu. Ta v sobě spojuje modrou a zelenou. Působí velmi svěže a dynamicky. Má uklidňujíc účinek a dobře ladí s bílou a třeba i rustikální kuchyňskou linkou.

Při výběru barvy do kuchyně je potřeba myslet i na možnost omývání stěn. Tuhle funkčnost už má většina barev.

A co si kuchyň vytapetovat?

A co kuchyň raději vytapetovat? Že tapety jsou náchylné na zvýšenou vlhkost a teplo? Bývávalo! Teď jsou na trhu k dostání tapety s omyvatelným a zesíleným povrchem.

Navíc si můžete do kuchyně pořídit tematicky laděné tapety s bylinkami, zeleninou a dalšími ryze kuchyňskými motivy.  

Tipů na to, jak svěže a originálně vymalovat kuchyň je bezpočet. V zásadě však platí, že byste se měli ve své kuchyni cítit uvolněně a pohodlně. Nehledě na to, zda vaříte rádi nebo ne.